Filozofická Fakulta
Domů

 

LETNÍ ŠKOLA

 english For English click here.

Logo CISL

Summer School Lecture

Program

Summer School Open

Open: program

Registrace a poplatky

Organizační tým

Tlumočení

ubytování

Veřejná doprava

kavárny a restaurace

Podporují nás

Facebook

Letní škola 2014: CISL

Charles Uni LogoVideozáznamy přednášek z CISL. 

 

Mezinárodní letní škola znakových jazyků 2014: Aktuální otázky v lingvistice znakových jazyků (CISL) si klade za cíl podpořit mladé odborníky v realizaci vlastních výzkumů a přinést jim určitý přehled o světovém dění v oblasti lingvistiky znakových jazyků.

Letní škola bude mít dvě části: Letní škola "Lecture - pro studenty a odborníky" a Letní škola "Open - pro širokou veřejnost". Letní škola "Lecture - pro studenty a odborníky"  se uskuteční 25. – 27. 8. 2014 v prostorách FF UK v Praze, zúčastní se jí 50 delegátů z různých zemí a odborníci z USA, Austrálie a Evropy, kteří aktivně působí v oblasti lingvistiky znakových jazyků: Sherman Wilcox, Phyllis Perin Wilcox, Carol Padden, Tom Humphries, Trevor Johnston, Adam Schembri, Christian Rathmann, Ulrike Zeshan, Irena Vaňková a Klára Richterová.


Na Letní školu "Lecture - pro studenty a odborníky" naváže dvoudenní   Letní škola "Open - pro širokou veřejnost" (28. – 29. 8. 2014) – otevřený kongres pro širokou veřejnost, na kterém budou formou konferenčních příspěvků zveřejněny výsledky výzkumů zahraničních odborníků i studentů, kteří se zúčastnili se první části akce. Prostor bude také věnován dalším odborníkům, kteří představí novinky ve svém bádání v oblasti lingvistiky znakových jazyků.

Hlavními tématy jsou kognitivní lingvistika, korpusy znakových jazyků, příbuznost znakových jazyků a kultura Neslyšících.

Jazyky konference jsou angličtina, mezinárodní znakový systém, čeština a český znakový jazyk.

_____________________________

 

Přemýšlíte, zda se zúčastnit? Podívejte se na naše video!

 

 

Za obsah této stránky je zodpovědná 
Bc. Lucie Břínková: lucie.brinkova@ff.cuni.cz
Poslední aktualizace: 28.3.2014