Festival Jeden svět – 6. až 15. 3. 2017

Festival Jeden svět se letos snaží být přístupný také pro neslyšící a nedoslýchavé diváky. Organizátoři zpřístupňují festival využitím kin s indukční smyčkou, tlumočením doprovodných akcí a přehledným webem s informacemi ve znakovém jazyce. Zároveň organizátoři chystají speciální skupinu na Facebooku, která se bude zaměřovat na neslyšící diváky.

Informační video ve ZJ je zde: https://youtu.be/hYVde5k7lnY.

Organizátoři festivalu také hledají dobrovolníky, kteří by se zapojili do jeho přípravy.

Možnosti zapojení

1) Dopolední projekce pro školy: pomoc s usazováním dětí, příprava materiálů pro učitele, asistence při debatách.

Na těchto ranních směnách není moc práce a vše probíhá v klidu. Firemní dobrovolníky by tato možnost zapojení mohla zaujmout zejména díky pofilmovým debatám. Je hodně zajímavé, jak studenti vnímají a reflektují aktuální společenská a lidskoprávní témata. Skvělý zážitek jsou taky projekce pro nejmladší děti, se kterými se pracuje po celou dobu projekce.

2) Odpolední a večerní projekce pro veřejnost: kontrola lístků a akreditací, pomoc s diváckým hlasováním, asistence při debatách a organizační pomoc vedoucímu kina.

Směny začínají nejčastěji v 16:30 a končí poslední projekcí. Ve větších kinech to může být docela nelehká služba. Dobrovolníci pomáhají s velkým počtem diváků a je třeba zajistit, aby nedocházelo ke zpožďování programu. Na druhou stranu tu není nouze o zážitky, zajímavé projekce a debaty s tvůrci a odborníky.

3) Doprovodné akce: Zde záleží na programu aktuálního ročníku. Většinou jsme hledali 2-3 dobrovolníky na akci.

4) Slavností zahájení/zakončení: kontrola akreditací a guest listu, přípravu rautů a hlídání šatny.

Pokud se chcete stát dobrovolníkem na festivalu Jeden svět, kontaktujte Marianu Chytilovou: mariana.chytilova@gmail.com, 724 808 046.

www.jedensvet.cz/2017

Datum platnosti: