Zpráva: Okna ÚJKN dokořán aneb co to tu pořád zkoumáme?

V rámci 7. ročníků festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením se 8. 3. 2019 konala na Ústavu jazyků a komunikace neslyšících (ÚJKN) Filozofické fakulty Univerzity Karlovy akce „Okna ÚJKN dokořán aneb co to tu pořád zkoumáme?“.

Ve 12 krátkých vstupech absolventi a současní studenti oboru Čeština v komunikaci neslyšících představili své výzkumy realizované v rámci studia. Příchozím byly také představeny publikace vytvořené ÚJKN Multimediální cvičebnice a Jazyky v komunikaci neslyšících – Český znakový jazyk a čeština. Poté také měli možnost s přednášejícími prodiskutovat jejich práce. Na přednášky navazovala prohlídka prostor Ústavu jazyků a komunikace neslyšících FF UK, která byla zpříjemněna drobným občerstvením.

Na události bylo zajištěno tlumočení znakového jazyka a simultánní přepis mluvené češtiny.

Úvod > Nástěnka > Zpráva: Okna ÚJKN dokořán aneb co to tu pořád zkoumáme?