Dny kulturní lingvistiky 2021 – výzva k zasílání příspěvků

Milí přátelé a příznivci kognitivně a kulturně orientované lingvistiky,

volné sdružení ANTROPOLINGVA ve spolupráci s Ústavem jazyků a komunikace neslyšících Filozofické fakulty Univerzity Karlovy pořádá již 7. konferenční setkání Dny kulturní lingvistiky.

Letošní téma zní: Od kognitivní lingvistiky ke kognitivní poetice a zase zpátky. Umělecký text v jazycích různých modalit

Srdečně zveme k aktivní účasti všechny, které toto téma zaujalo. Jazyky různých modalit jsou myšleny jak ty, jimiž se mluví a píše, tak jazyky znakové, které používají neslyšící (případně i další jazyky v nejširším smyslu slova).

Přihlášky spolu s názvem příspěvku a abstraktem o délce cca 100 slov zasílejte do 30. 4. 2021 prostřednictvím formuláře.

Pro inspiraci se můžete podívat do webového archivu na abstrakty příspěvků i konferenční prezentace z minulých let (201920182017).

Délka příspěvků bude vymezena pravděpodobně 20 minutami. Na konferenci lze vystoupit i bez záměru příspěvek později publikovat (o společné publikaci se však předběžně uvažuje).

Termín konání: 14. a 15. 9. 2021

Místo konání: