Eva Nováková, studentka 2. ročníku bakalářského programu Čeština v komunikaci neslyšících FF UK, zvítězila v X. ročníku celostátní soutěže Student a věda – Lingvistika, který 17. května 2021 uspořádala Univerzita Palackého v Olomouci v rámci konference Mladí lingvisté (tentokrát on-line).

Její soutěžní práce Jmenné znaky politiků v českém znakovém jazyce. Výběr jmenného znaku pro ministra vnitra Jana Hamáčka obsadila 1. místo spolu s prací studenta Masarykovy univerzity Filipa Kubečka Automatická detekce chyb ve tvarech zájmena ona. V konkurenci studentů lingvistických oborů z dalších českých univerzit tak Eva Nováková reprezentovala svůj obor, fakultu i univerzitu opravdu důstojně.

Úvod > Nástěnka > Naše studentka Eva Nováková zvítězila v celostátní soutěži Student a věda – Lingvistika