Výběrové řízení Erasmus+ na akademický rok 2019/2020

Ústav jazyků a komunikace neslyšících (ÚJKN) vyhlašuje výběrové řízení pro program Erasmus+ na akademický roku 2019/2020.

Pro studenty Češtiny v komunikaci neslyšících jsou vypsána tato místa:

Instituce Počet studentů, délka pobytu Podle smlouvy určeno pro typ studia Platnost smlouvy
Uniwersytet Warszawski, Katedra Językoznawstwa Ogólnego, Wschodnioazjatyckiego Porównawczego i Bałtystyki 2 místa na 5 měsíců Bc., NMgr., doktorské 2014–2021
Univerzita Komenského v Bratislavě, Katedra špeciálnej pedagogiky 3 místa na 5 měsíců Bc., NMgr., doktorské 2014–2021
Université Paris 8, Katedra Sciences du langage 2 místa na 5 měsíců Bc., NMgr., doktorské 2014–2021
Prešovská Univerzita v Prešově, Katedra špeciálnej pedagogiky 2 místa na 5 měsíců Bc., NMgr., doktorské 2014–2021

Výběrové řízení na ÚJKN proběhne na základě:

• předloženého projektu (shrnutí, proč chcete jet tam, kam se hlásíte + vytipované předměty, které chcete navštěvovat; přiložte výpis známek; studijní kombinace, rok studia, předpokládaný ročník a semestr výjezdu, téma bakalářské/diplomové práce, pokud je zadána; zda se ucházíte o první výjezd). Důležité: Je nutné předem specifikovat, kam chcete jet (maximálně můžete uvést tři místa seřazená podle preferencí).
  • dokladů o znalostech studijního jazyka (např. doklad o zkouškách z daného jazyka, atestace z Jazykového centra, maturitní zkouška apod.)
  • studijních výsledků uchazeče (uveďte i skutečnosti jako stipendium za vynikající prospěch, publikační činnost v oboru, vystoupení na konferenci, účast na projektu, pomocná vědecká síla na ústavu apod.)
  • pohovoru s uchazeči

Některé z podmínek pro přihlášení:

Podle kvalifikačních podmínek programu Erasmus se může studijního pobytu účastnit každý student, který:

• je po celou dobu výjezdu zapsán do akreditovaného Bc., NMgr. nebo Ph.D. studijního programu na FF UK;
  • je v době výjezdu řádně zapsán na FF UK minimálně do druhého ročníku bakalářského studia;
  • student nesmí vyjet do země, v níž má trvalé bydliště (např. studenti ze Slovenska);
  • student může vyjet opakovaně a libovolně kombinovat studijní a praktické stáže (prioritami FF jsou studenti, vyjíždějící poprvé);
  • studijní pobyty budou finančně podporovány po dobu 3 až 5 měsíců (délka pobytu může být však až 12 měsíců v každém studijním cyklu);
  • je nutné splnit počet předepsaný studijním plánem pro postup do dalšího ročníku, bez ohledu na výjezd do zahraničí. Pobyt v rámci LLP/Erasmus nemá odkladný účinek na zpoplatnění studia z důvodu překročení běžné délky ani na termíny PZK, BZK a SZZK;
  • při výjezdu nesmí mít student splněny všechny kredity studia, tj. zahraniční studium mu slouží jako ekvivalent domácích předmětů.

Další informace:

• Podmínky a pravidla pro výjezdy a celý administrativní postup pro výjezdy najdete na stránkách FF UK.
  • Další informace o programu Erasmus na stránkách ÚJKN najdete zde.
  • Pokud chce student ÚJKN vyjet na smlouvu jiného ústavu, musí se účastnit konkurzu na ÚJKN a získat nominaci.
  • Studenti jiných oborů mají možnost se na místa ÚJKN rovněž přihlásit, upřednostňováni však budou studenti ÚJKN. Studenti jiných oborů musejí na ÚJKN podstoupit konkurz, pokud chtějí vyjet přes smlouvy uzavřené ÚJKN (konkurz podstoupí podle instrukcí FF UK také na své domácí katedře).
  • Pokud uspějete u výběrového řízení na ÚJKN, máte právo na vybranou univerzitu, s níž má ÚJKN smlouvu, vyjet. Stipendium na studijní pobyty programu Erasmus+ není nárokové.

Důležité termíny:

• Pohovor s uchazeči proběhne ve čtvrtek 21. března 2019 od 13.00 do 14.00 v místnosti 421. Pokud byste se na tento termín nemohli z důvodu výuky dostavit, napište co nejdříve koordinátorovi Erasmus+ pro ÚJKN Štěpánu Matějkovi.
  • Přihlášky do konkurzu posílejte nejpozději do 18. března 2019 na adresu stepan.matejka@ff.cuni.cz. Zároveň s tím se musíte přihlásit do on-line aplikace, kterou najdete zde.
Úvod > Výběrové řízení Erasmus+ na akademický rok 2019/2020