Stoleté výročí od vzniku Československé republiky oslaví organizace Open House Praha otevřením nejen několika architektonicky významných prvorepublikových budov, ale i historického parníku Vyšehrad, který ve své době nesl jméno prezidenta T. G. Masaryka. Projekt Architektura první republiky v Praze vrcholí právě v den oslav české státnosti – v neděli 28. října 2018. „V průběhu roku jsme otevřeli pro veřejnost zdarma více než dvacet prvorepublikových staveb a těšíme se na říjnové oslavy, v rámci kterých se lidé budou moci podívat do skutečných architektonických skvostů,” říká k projektu ředitelka pořádající organizace Andrea Šenkyříková. Program ukazuje celou šíři architektonických stylů, které se v době první republiky uplatňovaly a představuje známé i méně známé realizace architektů působících v Československu, od Josefa Gočára, Jožeho Plečnika nebo Pavla Janáka po další osobnosti.

Doprovodný program nabídne i tři prohlídky tlumočené do českého znakového jazyka, které pro návštěvníky připravili studenti Filozofické fakulty UK. Od 13.00 hodin si budou moci zájemci prohlédnout reprezentativní prostory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a vystoupat s průvodcem až do skleněné kupole, odkud se nabízejí neobvyklé výhledy na město. Dalšími budovami, které nabídnou tento typ prohlídky jsou Husovy sbory – v tom vinohradském začne prohlídka v 15.00 hodin a v nedalekém vršovickém v 16.30 hodin. Vstup na prohlídky je zdarma, ale organizátoři z řad studentů přijímají rezervace na emailu cnesuk2016@gmail.com.

• Videopozvánka zde
  • Více informací o programu naleznou zájemci zde
  • Nebo také ve facebookové události zde
Úvod > Nástěnka > Open House Praha zpřístupní 28. října prvorepublikové stavby a nabídne i prohlídky pro neslyšící